Присъедини се към нас в  Facebook English | Присъединете се към нас

Благотворителен футболен турнир на "Празнични герои"

18.10.2014

Благотворителен футболен турнир на "Празнични герои"21 отбора се включиха във футболния турнир на благотворителната организация "Празнични герои" (Holiday Heroes), който се състоя на 11 и 12 октомври. Сред тях бе и отборът на "Нетинфо".

След два дни игри и състезания с топката, на финала един срещу друг се изправиха представителите на "СиБанк" и "Виваком", като служителите на мобилния оператор успяха да извоюват победата с убедителното 2:0 и заслужено си осигуриха първото място.

Победителят стана и единственият отбор, който не допусна нито един гол във вратата си по време на целия турнир.

Златните медали и шампионската купа победителите получиха лично от футболната легенда Димитър Пенев. Пламен Николов-Пинко връчи сребърните медали, а Христо Янев награди отбора на "УниКредит", който зае трето място.

Футболният турнир на "Празнични герои" е втората спортна инициатива под мотото „Спортувай с мисия“.

Той даде и началото на петата поред благотворителна кампания на "Празнични герои", които за Коледа 2014 ще достигнат до 5000 български семейства.

В събитието се включиха общо 21 участници от големи български фирми, а организаторите бяха предвидили и специална звездна изненада - "Отборът на сърцето“, с капитан Лео Бианчи, който изигра демонстративен мач срещу представителен отбор от състезатели на пет компании, избрани с жребий, чийто капитан стана Митко Павлов.

От 2012 година насам „Празничните герои“ са инициатор на кампании за директна благотворителност, с които успяват да помогнат на хиляди социално слаби семейства да посрещнат с пълна празнична трапеза Коледа и Великден. Всички средства от входните такси на компаниите ще бъдат използвани за закупуване на хранителни продукти за празничните коледни пакети.